BEST OF BREED : SEATH Sunsong Dare To Dream
& Best in Show
Dog CC : SEATH Sunsong Dare To Dream
Res Dog CC : APPS Calicoe Just Me
Best Puppy Dog : MOORE Cloudside Vincent
Bitch CC : HOWE Bramalodge Baby I'm Yours
Res Bitch CC : PUGHE & FRASER Bystock Blue Orchid
Best Puppy Bitch : ARTHUR Elderkine's Austen
Best Puppy in Breed : ARTHUR Elderkine's Austen
&
Reserve Best Puppy in Show
Best Veteran :
PHILLIPS Ch Tendrow A
Page in Time
&
Reserve Best Veteran in Show
Best Junior:
SEATH Sunsong Dare To Dream
& Best Junior in Show
Best Special Beginner :
SIMENSKI Wyldetarn Genesis
& Best Special Beginner in Show
Veteran Dog
or Bitch (5)
1st: PHILLIPS Ch Tendrow A Page in Time
2nd: ADAMS Ch Wyldetarn Shoot From the Hip
3rd: VIG Cr Ch Qrrens-Dax-Enzo Topazo (Imp Hun)
Res: CHAMBERS Tendrow Black Pearl with Hototo
VHC: LANGRIDGE Tendrow Elberta ShCM
Special Beginner Dog
or Bitch
(3,1)
1st: SIMENSKI
Wyldetarn Genesis
2nd: HORNE
Salixian Moroccan Mint
Minor Puppy Dog
(3,1)
1st: SANDERS Knottsrose Olaf
2nd: PRIOR COOPER Braithwell Brandbling
Puppy Dog (6,1)
1st: MOORE
Cloudside Vincent
2nd: COSS Kissdachs Genius Matrix (Imp Hung)
3rd: CHRISTIE Cloudside Valentino at Decalleigh
Res: COVERELY Aventine the Poacher
VHC: PARKES &
MCKAY Cloudisde Warren with Jubrancy
Junior Dog
(5)
1st: SEATH Sunsong Dare To Dream
2nd: BAILLE Hototo Master Craftsman
3rd: PUGHE & FRASER Stanegate Stefan At Bystock
Res: CLAYTON-SMITH Cairparavel Hartnell
VHC: MATTHEWS Sonham Fire Cracker
Yearling Dog
(2)
1st: JACKSON Elderkine Special Brew
2nd: CLAYTON-SMITH Cairparavel Hartnell
Novice Dog
(3)
1st: SANDERS Knottsrose Olaf
2nd: MATTHEWS
Sonham Fire Cracker
3rd: PARKES & MCKAY Cloudisde Warren with Jubrancy
Post Graduate Dog (4,1)
1st: APPS Calicoe Just Me
2nd: WHARTON Elmore James Greyhayne
3rd: VINE
Cishelvine Coriolanus
Limit Dog
(6,1)
1st: ADAMS Ellesophia Fly Me to the Moon JW
2nd: DAVIES Atahira Ruffian
3rd: WHARTON Szymon Majewski V.H Ruwielse Land to Greyhayne
Res: HORNE
Salixian Moroccan Mint
VHC: VINE
Cishelvine Quintillion
Open Dog (2)
1st: MAES-JONES & BATES Derochaise Blue Danube
2nd: MATTHEWS Stanegate Billy the Kid at Sonham JW
Champion Dog
- NO ENTRIES
Minor Puppy Bitch (1)
1st: WALLER Lallybrook Royale Legacy
Puppy Bitch
(7,1)
1st: ARTHURS
Elderkine's Austen
2nd:WALLER Lallybrook Royale Toast
3rd: MAE-JONES & BATES Cloudside Venus with Derochaise
Res: WESTON & ELLRICH Kissdachs Gorgeous Mirabella No. One (Imp Hun)
VHC: JACKSON Elderkine's Bronte
Junior Bitch
(9)
1st: HOWE Bramalodge Baby I'm Yours
2nd: PHILLIPS Tendrow Carolina Reaper
3rd: MATTHEWS Sonham Twice as Nice JW
Res: PARROTT Bystock Blue Tango at Marondera
VHC: CHAMBERS Hototo Village Gossip
Yearling Bitch
(4,1)
1st: PUGHE & FRASER Bystock Blue Orchid
2nd: VIG & MOLNAR Silvae Keep a Secret
3rd: PARROTT Bystock Blue Tango at Marondera
Novice Bitch
(2)
1st: HUNT Drakkina Wirenth
2nd: PARROTT
Bystock Blue Tango at Marondera
Post Graduate Bitch
(2)
1st: CORNER Cishelvine Portia at Carcorn
2nd: PARROTT Derochaise Blue Angel at Marondera
Limit Bitch
(8,5)
1st: ARTHUR Elderkine's Hot Gossip
2nd: COVERLEY Aventine Aunt Patience JW
3rd: CORNER Allfreys Cordelia
Open Bitch
(1)
1st: MATTHEWS
Wyeknot Come Fly with Me Over Sonham
Champion Bitch
-
NO ENTRIES