Boston Championship Show 2019

Judge(s): ANNE DEFAYE

 
BD SIOUXLINE JACOB JW (MRS S M ERGIS)  & Hound Group 2
RBD CURTISEY HEAD GARDENER (MISS J STARTUP)
BB CARPACCIO CLARICE CLIFF JW (MRS S & MR J HUNT)
RBB ARDENRUN MAID OF THE WEALD (MRS S A LEWIS)
BOB SIOUXLINE JACOB JW (MRS S M ERGIS)
BP BEACHDAX RED HOT BLAZE (MR A, MISS L M & MR L J BEACH)
B SPEC BEGIN IZIA KLARA DIFINO (IMP SVN) (MR L J BEACH)
Puppy - Dog
Entries: 9 Absentees: 0
1ST CARPACCIO BLACK OBSIDIAN FOR HAMOURA (MRS W STARKEY)
2ND WOLFERLOW GEORGE BROWN AT CARPACCIO (MRS S & MR J HUNT)
3RD TECKELTOWN SOMETHING MAGIC (MISS A MASON)
RES INKUMS SMALL TALK (MR S WYETH)
VHC RIOWOOD ARIZONA TAF (MR A, MISS L M & MR L J BEACH)
Junior - Dog
Entries: 6 Absentees: 1
1ST BEACHDAX RED HOT BLAZE (MR A, MISS L M & MR L J BEACH)
2ND KEYDAX LEROY (MR A CHARLESWORTH)
3RD MARVALE MASTER OF DISGUISE (MR M J & MR G J PAGET & CARROLL)
RES AMAFFREY BETCHA BY GOLLY WOW (MRS A J BULLIS)
VHC SIOUXLINE ROSS FOR DYNASTYDAX (MR J RUDKIN)
Post Graduate - Dog
Entries: 3 Absentees: 0
1ST BEDU STARS AND STRIPES (MS L STEPHEN)
2ND IZIA KLARA DIFINO (IMP SVN) (MR L J BEACH)
3RD AYSEEBEE LOOK WHO'S TALKING TO RAVENSWOOD (MRS G ROBERTSON)
Open - Dog
Entries: 7 Absentees: 0
1ST SIOUXLINE JACOB JW (MRS S M ERGIS)
2ND CURTISEY HEAD GARDENER (MISS J STARTUP)
3RD MARVALE IN CAHOOTS WITH MELRIDING (MRS D A, MESSRS G J & M J MELBOURNE, CARROLL & PAGET)
RES BONAVOIR BLACKJACK (S & R BURKE & MANSTON)
VHC MELRIDING CAPTAIN COOK OF DONNADOON (MRS M E SHUTT)
Special Beginners - Dog
Entries: 3 Absentees: 0
1ST IZIA KLARA DIFINO (IMP SVN) (MR L J BEACH)
2ND AMAFFREY BETCHA BY GOLLY WOW (MRS A J BULLIS)
3RD TECKELTOWN SOMETHING MAGIC (MISS A MASON)
Puppy - Bitch
Entries: 15 Absentees: 3
1ST LOKMADI PEGGY SUE FOR BRYSDAX (MISS B FOSSETT)
2ND SIOUXLINE RACHEL (MRS S M ERGIS)
3RD ENCHANTED STORY TALE AT EDRINGER (MRS THOMPSON)
RES MYNYDDSTUD BEST KEPT SECRET (MR D ROGERS)
VHC CIVISDACHS JADE MS TAF (MISS L N NELSON)
Junior - Bitch
Entries: 9 Absentees: 2
1ST AMAFFREY GOODGOLLY MS MOLLY (MRS A J BULLIS)
2ND ENCHANTED STORY TALE AT EDRINGER (MRS THOMPSON)
3RD BEACHDAX DIAMOND DIVA (MR A, MISS L M & MR L J BEACH)
RES ROONARD CALENDAR GIRL (MRS S A LEWIS)
VHC LOKMADI TIGERS EYE FROM BOWETTS (MRS NS MANT-WOOD)
Post Graduate - Bitch
Entries: 14 Absentees: 2
1ST MELRIDING SEA INFANTA (MRS DA, MESSRS M & G MELBOURNE, PAGETT & CARROLL)
2ND KEYDAX LAYLA FOR DYNASTYDAX JW (MR J RUDKIN)
3RD LOGGETA BOOM AND BUST (MRS V J WATKINSON)
RES PHOENIE'S MOONLIGHT SONATA (MISS E J C HICKS)
VHC BOWETTS ANDALUSITE (MRS NS MANT-WOOD)
Open - Bitch
Entries: 6 Absentees: 1
1ST CARPACCIO CLARICE CLIFF JW (MRS S & MR J HUNT)
2ND ARDENRUN MAID OF THE WEALD (MRS S A LEWIS)
3RD DYNASTYDAX PERIWINKLE JW (MR J RUDKIN)
RES SIOUXLINE GOLDILOCKS OF MELRIDING (MRS DA, MESSRS M & G MELBOURNE, PAGETT & CARROLL)
VHC DONNADOON DREAM DUST (MRS M E SHUTT)
Special Beginners - Bitch
Entries: 6 Absentees: 1
1ST AMAFFREY GOODGOLLY MS MOLLY (MRS A J BULLIS)
2ND AYLA STARLIGHT FROM TECKELTOWN (MISS A MASON)
3RD BOWETTS ANDALUSITE (MRS NS MANT-WOOD)
RES BEACHDAX DIAMOND DIVA (MR A, MISS L M & MR L J BEACH)
VHC PHOENIE'S LACRIMOSA REQUIEM (MISS E J C HICKS)